بررسی کوتاه فولکس‌واگن گلف GTI کلاب اسپورت S

دسته‌بندی نشده 48 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
بررسی کوتاه فولکس‌واگن گلف GTI کلاب اسپورت S

فولکس‌واگن با عرضه‌ی نسخه‌ی ویژه گلف GTI کلاب اسپورت S چهلمین سال تولد این خودرو را جشن گرفته است.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S

فولکس چهلمین سال عرضه‌ی GTI را جشن می‌گیرد و چه هدیه‌ای بهتر از تولید نسخه‌ی ویژه GTI کلاب اسپورت S. همان‌طوری که از نام خودرو برمی‌آید، این مدل حتی آتشین‌تر از GTI کلاب اسپورتی بوده که پیشترً تست شده است. در حقیقت این خودرو تند‌ترین نسخه‌ی GTI است که تابه‌حال عرضه شده و البته نام تند‌ترین هاچبک دیفرانسیل جلوی پیست نوربرگ رینگ را نیز یدک می‌کشد.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S
همه‌ی این‌ها به معنی کارکرد شگفت‌انگیز کلاب اسپورت S در جاده‌های ناهموار انگلستان هستند. با وجود دامپرهای تطبیق‌پذیر سواری خودرو واقعاً خوب است. حالت فوق‌العاده‌ی نوربرگ رینگ دامپرها را در حالت پسندیده و پیشرانه و شاسی را تندوتیز نگه می‌دارد. با وارد شدن موضوع به مرحله‌ی پیکار، همه‌چیز عوض می‌شود. دامپرهای سفت‌تر حرکات بدنه را محدود کرده و البته چسبندگی زیادی نیز وجود دارد. رینگ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی این خودرو را نیز لاستیک‌های چسبناک میشلین پایلوت اسپورت کاپ ۲ در برگرفته‌اند.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S
پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربوی GTI عادی به گیربکس ۶ سرعته دستی آشنا متصل شده و البته توانایی تولید ۳۰۶ اسب بخار نیرو را دارد.۵.۸ ثانیه طول می‌کشد تا خودرو از سکون به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و نهایت سرعت آن نیز ۲۶۵ کیلومتر در ساعت است. به عنوان یک خودروی ویژه فرمان خودرو بسیار دقیق است. اینجا احساس بیشتری وجود دارد که گلف را درگیر کننده تر کرده و برای رانندگی تند‌تر شما را ترغیب می‌کند.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S
این نسخه ۳۰ کیلوگرم سبک‌تر از GTI کلاب اسپورت عادی است و این کاهش وزن از رینگ‌ها، ساب فریم آلومینیومی جلو و همچنین نبود صندلی‌های عقب حاصل شده است.

حتما بخوانید:   خودروی دست‌ساز مهندس آفریقایی!

Volkswagen Golf GTI Clubsport S
باید خودتان را در صندلی‌های پاکتی جلو جای دهید اما جدای از این‌ها و غربیلک فرمان چرمی، زیبایی کلاب اسپورت S در این است که کابین یک گلف نرمال را دارد. در حقیقت، با اینکه بهبودهای حاصل شده در استایل خودرو و همچنین ماهیت گیرای خودرو، این خودرو آسایش زیادی در جاده دارد.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S
گلف GTI کلاب اسپورت S بهایی برابر با ۳۳۹۹۵ پوند دارد و همه‌ی ۱۵۰ دستگاه ویژه بازار انگلستان پیشترً فروخته شده‌اند.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S
تند‌ترین گلف GTI تاریخ یک خودروی کلکسیونی است و البته تواناترین گلف دوران نیز می‌تواند نامیده شود. سواری جاده‌ی این خودرو فوق‌العاده بوده و آنچه را که خودروی استاندارد ارائه می‌دهد به همراه آسایش شگفتی‌آور و درگیر کنندگی اکثرا تضمین می‌کند. اگر می‌توانید با نبود صندلی‌های عقب کنار بیایید، شما این گلف را دوست خواهید داشت. فولکس خودروی بسیار خوبی را برای جشن ۴۰ سالگی GTI تولید کرده است.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S

مشخصات فولکس‌واگن گلف GTI کلاب اسپورت S

قیمت: ۳۳۹۹۵ پوند
پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو
نیرو/گشتاور: ۳۰۶ اسب بخار/۳۸۰ نیوتون متر
گیربکس: ۶ سرعته دستی، دیفرانسیل جلو
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۵.۸ ثانیه
حداکثر سرعت: ۲۶۵ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت: ۷.۴ لیتر در هر صد کیلومتر

[دانلود ویدئو]
منبع: autoexpressمنبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بررسی کوتاه فولکس‌واگن گلف GTI کلاب اسپورت S”