با هیولای مسابقه‌ای ب‌ام‌و M4 DTM جدید آشنا شوید

بی ام و 87 جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ رضا حیدرزاده
با هیولای مسابقه‌ای ب‌ام‌و M4 DTM جدید آشنا شوید

می‌خواهید برخی مسابقات تورینگ جذاب را تماشا کنید؟ از این نظر در سراسر دنیا کمبودی وجود ندارد اما یکی از محبوب‌ترین‌ها، سری مسابقات DTM است. سری مسابقات تورینگ آلمان در فصل جاری با تغییر قوانین مواجه شده و سه خودروساز قابل اعتنا را به گاراژ فرستاده است؛ و این خودرویی است که ب‌ام‌و تولید نموده تا ما از دیدن آن لذت ببریم…

ب‌ام‌و M4 DTM
با M4 DTM جدید آشنا شوید! اگرچه این خودرو بر پایه‌ی مدلی ساخته شده که در مسابقات سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ قهرمان شده اما برای فصل پیش رو با ارتقای زیادی مواجه شده است.

ب‌ام‌و M4 DTM
در آغاز باید گفت این خودرو قدرتمندتر است. وجود دریچه‌های محدودکننده‌ی هوای بزرگ‌تر به این معنی است که پیشرانه‌ی ۸ سیلندر تنفس طبیعی خودرو هم‌اکنون قدرت بیشتر از ۵۰۰ اسب بخار دارد. این خودرو از نظر آئرودینامیکی راندمان بالاتری داشته و از بال عقب جدیدی بهره می‌برد.

ب‌ام‌و M4 DTM

ب‌ام‌و M4 DTM
دیسک‌های ترمز فیبر کربن خودرو قدرت ایستایی بیشتری را نسبت به قبل فراهم می‌کنند و اگرچه بسیاری از قطعات سیستم تعلیق استانداردسازی شده اما آن‌ها را می‌توان برای پیست‌های مخصوص تنظیم نمود؛ اما موضوع مهم اینکه اگرچه گیربکس سکونشئال M4 DTM دارای ۶ دنده است اما رانندگان می‌توانند بسته به نوع پیست از یازده نسبت انتخاب کنند.


چراغ‌های جلوی خودرو حتی شبیه M3 DTM و ۳.۰ CSL اولیه هستند؛ اما برای شکست آئودی RS5 و مرسدس-ای‌ام‌جی C63 که آن‌ها نیز بازنگری شده‌اند راه سختی در پیش است. در کل فصل جاری مسابقات برای طرفداران سری مسابقات آلمان فصلی خوب خواهد بود.

ب‌ام‌و M4 DTM

ب‌ام‌و M4 DTM

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “با هیولای مسابقه‌ای ب‌ام‌و M4 DTM جدید آشنا شوید”