بانک شیائومی به زودی ارائه خدمات مالی خود را آغاز خواهد کرد

دسته‌بندی نشده 42 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
بانک شیائومی به زودی ارائه خدمات مالی خود را آغاز خواهد کرد

کمپانی شیائومی که تولیدکننده اسمارت فون و محصولات خانگی به شمار می رود، به زودی یک بانک آنلاین و الکترونیکی را در کشور چین تاسیس کرده و قدم به عرصه خدمات مالی خواهد گذاشت.

بنگاه مالی مورد بحث که توسط شرکت زیرمجموعه شیائومی یعنی «گروه امید تازه» (New Hope Group Co Ltd) تأسیس شده، با نام «بانک سیچوان XW» آغاز به کار خواهد کرد. یکی از مدیران این گروه می گوید:

اعلام رسمی نام این بانک، گامی مهم در روند فعالیت های ما به شمار می رود، و به زودی خدمات به مشتریان را آغاز خواهیم کرد.

گفتنیست طی سال های اخیر، شرکت های فناوری چین توجه ویژه ای به حوزه بانکداری آنلاین داشته، و تلاش کرده اند از این بازار بالقوه، استفاده بیشتری نمایند.

اولین نمونه در این زمینه، WeBank بود که در سال ۲۰۱۵ توسط هلدینگ Tencent تأسیس شده و اولین بانک الکترونیک چینی به شمار می رود. بعد از آن نیز MYBank از سوی گروه علی بابا فعالیت خود را آغاز نمود.

در همین راستا، کارشناسان معتقدند با کاهش فروش گوشی های شرکت شیائومی و تردید مراجع اقتصادی در مورد ارزش این کمپانی، آنها تصمیم گرفته اند فعالیت های مالی خود را گستره بخشند. ارزش شیائومی در آخرین تخمین سال ۲۰۱۴ برابر با ۴۶ میلیارد دلار تخمین زده شد.

لازم به ذکر است اکثر بانک های کشور چین دولتی هستند و خدمات مالی آنها نیز به نهادهای حکومتی محدود می شود، در نتیجه شرکت های خصوصی با مشکلات زیادی در زمینه تأمین مالی روبرو هستند. به همین دلیل از سال ۲۰۱۴ دولت این کشور تصمیم گرفت فضا را برای بنگاه های مالی بخش خصوصی آزادتر نماید.

حتما بخوانید:   اگر حال تان خوب نیست، ازدواج نکنیدمنبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بانک شیائومی به زودی ارائه خدمات مالی خود را آغاز خواهد کرد”