اپل تولید آیفون را در سال ۲۰۱۷ کاهش می دهد

دسته‌بندی نشده 52 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
اپل تولید آیفون را در سال ۲۰۱۷ کاهش می دهد

شایعات منتشر شده از کاهش ۱۰ درصدی تولید گوشی های لوکس و رده بالای شرکت اپل برای سه ماه اول سال ۲۰۱۷ خبر می دهند. خبرگزاری ژاپنی Nikkei News با استناد بر آمار و ارقام زنجیره تامین کنندگان قطعات برای شرکت اپل، از کاهش تولید آیفون ها در سال آینده سخن به بین آورده است.

این دومین سال متوالی است که اپل به دلیل مسائل گوناگون، تولید محصولات خود را برای سه ماه اول سال کاهش می دهد. در سال گذشته نیز اپل اکثرا از حد تقاضای کاربران به تولید آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس پرداخته بود و همین مسئله باعث شد تا سیاست هایی مبنی بر کاهش حجم تولید برای سه ماه اول سال ۲۰۱۶ در پیش گیرد.

با این حال، گویا کوپرتینویی های از مسائل سال گذشته درس نگرفته اند و امسال هم کاهش درخواست برای آیفون های تازه، مشکلاتی را برای اپل به همراه آورده است. افزون بر این، مسائلی همچون کاهش منابع سخت افزاری اپل برای تولید تلفن های هوشمندش مزید بر علت شده و اپل را مجبور به کاهش حجم تولید برای سال آینده کرده است.

به عنوان نمونه، یکی از دلایل کاهش تولید آیفون ها در ابتدای سال آینده میلادی، دوربین دوگانه آیفون ۷ پلاس ذکر شده است. اپل که برای اولین بار از دوربین دوگانه در پشت بدنه آیفون ۷ پلاس استفاده کرد، حال با مشکل کاهش منابع مورد نیاز برای تجهیز دوربین این گوشی به سنسورهای مورد نیاز دست و پنجه نرم می کند.

عدم وجود تغییرات بنیادی در آیفون ۷ و برادر بزرگترش مایه شد که این گوشی های هوشمند همانند سال های گذشته با استقبال شگفت انگیزی از سوی کاربران رو به رو نشوند و شدنی است کاهش درخواست نسبت به پیش دلیل اصلی این کاهش حجم تولید باشد.

حتما بخوانید:   شرکای چینی اپل آماده به انتقال فعالیت هایشان به خاک آمریکا نیستندمنبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اپل تولید آیفون را در سال ۲۰۱۷ کاهش می دهد”