انهدام پهپادهای متخاصم در جزیره خارک

دسته‌بندی نشده 40 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
انهدام پهپادهای متخاصم در جزیره خارک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از قرارگاه رسانه ای رزمایش مدافعان آسمان ولایت، در آخرین مرحله از رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت ۷، برای اولین بار عملکرد قدرتمند سامانه موشکی تلاش به همراه رادار کنترل آتش افق مورد آزمایش و ارزیابی عملیاتی قرار گرفت و این سامانه موفق شد در کسری از ثانیه نسبت به انهدام پهپاد متخاصم اقدام نماید.

امیر سرتیپ دوم عباس فرج پور علمداری، سخنگوی رزمایش با اعلام مطلب فوق افزود: همچنین در این مرحله از رزمایش بعد از گذشت ۲۷ سال از دوران دفاع مقدس، سامانه های موشکی مستقر در منطقه عملیاتی جزیره خارک از جمله سامانه مرصاد با شلیک موفق موشک های بین برد شلمچه، به انهدام هواگردهای متخصام اقدام کردند.

سرتیپ دوم فرج پور در ادامه با اشاره به علاقه مندی هواگردهای نیروهای فرامنطقه ای به گردآوری اطلاعات و شناسایی منطقه عمومی رزمایش پدافند هوایی ارتش گفت: در سه روز گذشته بیش از ۱۲ مورد اخطار به هواپیماهای نیروهای فرامنطقه ای در خصوص عدم نزدیک شدن به محدوده هوایی آسمان منطقه عمومی رزمایش داده شده است.

وی افزود: ارائه خدمات بهداشتی و عملیات مردم یاری به ساکنین بومی در منطقه عمومی رزمایش و انجام ویزیت های رایگان پزشکی از دیگر اقدامات انجام شده در کلیه مراحل رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۷ بود.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   خودکفایی در ساخت سامانه ها وتجهیزات موشکی ازدستاوردهای انقلاب است

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “انهدام پهپادهای متخاصم در جزیره خارک”