افزایش ۱۰ درصدی قیمت گوشی در کشور به خاطر نوسانات نرخ ارز

دسته‌بندی نشده 45 جمعه ۱۰ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
افزایش ۱۰ درصدی قیمت گوشی در کشور به خاطر نوسانات نرخ ارز

همانطور که در جریان هستید قیمت دلار در یک ماه اخیر روندی صعودی پیدا کرده و این مساله تاثیری مستقیم روی قیمت کالاهای وارداتی داشته است.

یکی از این کالاها گوشی است که طبق گفته بازرس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و گوشی با افزایش ده الی ۱۵ درصدی همراه شده است.

میثم دادخواه در مصاحبه ای که با ایرنا داشته اعلام نموده نوسان های بازار ارز به چهره مستقیم و لحظه ای بر قیمت گوشی در کشور اثر می گذارد و هرقدر این نوسانات ادامه داشته باشد، بی ثباتی قیمت گوشی نیز به روند کنونی اش ادامه میدهد.

دادخواه افزود: اکنون عرضه کنندگان گوشی تا ساعتی که نرخ ارز برای همان روز مشخص می شود از عرضه محصولات خود به مشتری خودداری می کنند تا مبادا قیمتی کمتر یا اکثرا داده باشند.

سیزدهم آذرماه امسال نیز غلامحسین کریمی خراسانی رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران از توقف معاملات در بازار تلفن های گوشی به ایرنا خبر داده و گفته بود، نوسان بازار ارز مایه توقف خرید و فروش در این بازار شده است.

با در نظر داشتن روند صعودی نرخ دلار، به نظر می رسد که بازار این محصول همچنان آینده ای مبهم را پیش روی داشته باشد؛ آینده ای که صرفا با پیش گامی مسئولان مربوطه از شکل نامعلومش خارج می شود.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   ماژول های Moto Mod، با گوشی های سه سال آتی موتورولا سازگاری دارند

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “افزایش ۱۰ درصدی قیمت گوشی در کشور به خاطر نوسانات نرخ ارز”