ارسال طرح پیشنهادی بسکتبال ایران برای پوشاک بانوان مسلمان به فیبا

دسته‌بندی نشده 42 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
ارسال طرح پیشنهادی بسکتبال ایران برای پوشاک بانوان مسلمان به فیبا

به گزارش گزارشگر مهر، به دنبال دور تازه رایزنی هایی که از طرف فدراسیون بسکتبال ایران با مسئولان جهانی این رشته و برای آماده شدن شرایط حضور محجبه بانوان بسکتبال در میادین بین المللی انجام شده است، فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) اواخر آذرماه طی نامه ای درخواست کرد تا ایران الگوی پیشنهادی و موردنظر خود را که برای پوشش بانوان در میادین درونی و بین‌المللی در نظر گرفته است، برای این فدراسیون ارسال کند.

در این نامه که با امضای دبیرکل فدراسیون جهانی بسکتبال است، به فدراسیون بسکتبال ایران فرصت داده شده که حداکثر تا پایان ماه دسامبر یعنی ۱۱ دی ماه نسبت به معرفی و ارسال الگوی پیشنهادی خود برای پوشاک بانوان مسلمان اقدام کند.

در همین راستا فدراسیون بسکتبال تا پیش از زمان مقرر در نامه فیبا که امروز به پایان می رسد، الگوی پیشنهادی خود را برای فیبا ارسال کرد.

محمود مشحون در گفتگو با گزارشگر مهر در این زمینه اظهارداشت: بعد از دریافت نامه فیبا خیلی تند اقدامات لازم برای پایانی کردن الگوی دلخواه پوشش بانوان جهت حضور محجبه در میادین گوناگون را آغاز کردیم تا آن را آماده ارسال به فدراسیون جهانی کنیم.

وی در این زمینه تصریح کرد: طی اقدامات انجام شده و با لحاظ کردن قوانین فیبا و همچنین معیارهای فرهنگی برای یک بانوی مسلمان، طرح پوشاک بانوان بسکتبالیست را پایانی کرده و در اختیار فدراسیون جهانی قرار دادیم.

مشحون با بیان اینکه درباره رایزنی های ایران برای حضور محجبه بانوان در میادین بین المللی و همچنین الگوی ارسالی، احتمالا در اجلاسی که اردیبهشت ماه انجام می شود، بررسی های لازم انجام خواهد شد، گفت: رایزنی های فدراسیون بسکتبال برای نتیجه‌گیری در این زمینه ادامه خواهد داشت، کمااینکه طی یکماه گذشته نامه ای خطاب به اعضای هیات رئیسه فدراسیون جهانی نوشتیم تا آنها در جریان دقیق موضوع و هدف از رایزنی های انجام شده باشند.

حتما بخوانید:   پیروزی ملی پوشان بسکتبال ایران مقابل عراق در روز چهارم از مسابقات

رئیس فدراسیون بسکتبال دعوت از نماینده فدراسیون جهانی به ایران برای تماشای از نزدیک فینال لیگ بانوان را دیگر اقدام انجام شده خواند و گفت: در این دیدار بانوان دو تیم فینالیست با پوشش اسلامی طبق آنچه برای فیبا ارسال کرده ایم، بازی خواهند کرد. از نماینده فیبا دعوت کرده ایم تا از نزدیک این بازی را ببیند و خیلی دقیق تر در جریان موضوع قرار بگیرد.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ارسال طرح پیشنهادی بسکتبال ایران برای پوشاک بانوان مسلمان به فیبا”