احتمال عرضهٔ مرسدس بنز X کلاس در بازار ایالات‌متحده

دسته‌بندی نشده 39 دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
احتمال عرضهٔ مرسدس بنز X کلاس در بازار ایالات‌متحده

در ماه نوامبر سال گذشته، مدیرعامل مرسدس بنز آمریکا «Dietmar Exler» گفت که این شرکت هیچ برنامه‌ای جهت عرضهٔ پیکاپ آیندهٔ X کلاس در ایالات‌متحده ندارد؛ اما حالا گزارش جدیدی در این رابطه منتشر شده است. رویترز با استناد به گفته‌های رئیس بخش وانت مرسدس بنز «Volker Mornhinweg» گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد این شرکت هم‌اکنون در حال مطالعه و بررسی بازار آمریکای شمالی جهت عرضهٔ X کلاس است.

Mornhinweg در یک کنفرانس مطبوعاتی در اشتوتگارت گفته است:

«سال گذشته بازار پیکاپ‌های متوسط کمی اُفت داشته است و جنرال موتورز نیز در حال کار بر روی تولید یک پیکاپ متوسط جدید است. ما از نزدیک در حال رصد تحولات بخش وانت‌های ایالات‌متحده هستیم و تصمیم خود را در زمانی مناسب خواهیم گرفت».

mercedes-benz-x-class_pickup_concept-2016-1024-0a

همچنین وقتی پرسیده شد که آیا مرسدس بنز X کلاس در ایالات‌متحده تولید خواهد شد یا نه، Mornhinweg پاسخ داد که تأسیسات فعلی ما در آرژانتین به‌منظور تأمین تقاضای X کلاس کافی نیست؛ بنابراین می‌تواند یک سایت تولید جدید در ایالات‌متحده در نظر گرفته شود.

mercedes-benz-x-class_pickup_concept-2016-1024-05

X کلاس همانند وانت جدید رنو آلاسکان بر اساس نیسان ناوارا ساخته شده است و نسخهٔ کانسپت آن سال گذشته رونمایی شد. در حال حاضر نیز سازندهٔ آلمانی آزمایش پروتوتایپ‌های اولیهٔ X کلاس را آغاز کرده‌ است درحالی‌که تصور می‌شود در آن از برخی از پیشرانه‌های دایملر و سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Matic استفاده شود.

mercedes-benz-x-class_pickup_concept-2016-1024-08

تاریخ دقیق رونمایی نسخهٔ تولیدی X کلاس هنوز مشخص نیست اما احتمالاً این اتفاق اواخر سال جاری رخ خواهد داد و سپس این پیکاپ لوکس آلمانی رقابتی را با فولکس‌واگن آماروک آغاز خواهد کرد.

mercedes-benz-x-class_pickup_concept-2016-1024-12منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   برنامه احتمالی فورد برای رونمایی موتور V۸ تازه در دیترویت

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “احتمال عرضهٔ مرسدس بنز X کلاس در بازار ایالات‌متحده”