آمریکا و تنظیم تحریم هایی علیه روسیه به خاطر دخالت در انتخابات ریاست جمهوری

دسته‌بندی نشده 52 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
آمریکا و تنظیم تحریم هایی علیه روسیه به خاطر دخالت در انتخابات ریاست جمهوری

دولت باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده اخیراً تحریم هایی را علیه دو سرویس امنیتی روسیه اعمال کرده و ۳۵ تن از مقامات امنیتی روسی را از خاک ایالات متحده بیرون رانده است. این حرکت که در جواب به هک های مداوم و مستند شده روسیه در سیستم انتخابات ایالات متحده طی سال ۲۰۱۶ چهره گرفته، محکم ترین جواب آمریکایی ها علیه حملات سایبری در تاریخ این کشور به حساب می آید.

سازمان امنیت ملی و پلیس فدرال آمریکا در گزارشی مشترک، چگونگی حملات روسیه به ایالات متحده را شرح داده اند و راه هایی را برای جلوگیری از دخالت های آتی ارائه نموده اند.

گفتنی است که اخیراً آزادی عمل رییس جمهور ایالات متحده برای جواب به حملات سایبری علیه انتخابات این کشور افزایش یافته و اوباما حالا این توانایی را دارد تا اداره اطلاعات نظامی بیگانه روسیه (GRU)، سازمان امنیت مرکزی (FSB)، چهار مقام بلندبالای GRU و سه کمپانی که از حملات سایبری GRU پشتیبانی کرده اند را تحریم کند.

اوباما در بیانیه ای گفته است که تمام آمریکایی ها باید از حرکات روسیه مطلع باشند و افزوده: «در ماه اکتبر، وزارت من ارزیابی ما از حرکات روسیه برای دخالت در روند انتخابات ایالات متحده را منتشر کرد. این سرقت اطلاعات و عملیات های افشای اطلاعات، تنها می توانسته توسط مقامات دولت روسیه هدایت شود. افزون بر این، دیپلمات های ما در مسکو توسط سرویس های امنیتی روسیه مورد آزار فراوان قرار گرفته اند که قابل پذیرش نیست. چنین حرکاتی، پیامدهایی دارد.»

در نهایت گفتنی است که افزون بر این تحریم ها، دولت ایالات متحده دو محوطه در مریلند و نیویورک که توسط مقامات امنیتی روسیه مورد استفاده قرار می گرفت را هم تعطیل کرده است. ۳۵ مقام روسی نیز که به خروج از ایالات متحده محکوم شده اند، تنها ۷۲ ساعت برای بازگشت به خاک میهن خود فرصت دارند.

حتما بخوانید:   وداع رئال مادرید با جام حذفی/ سلتاویگو به نیمه پایانی صعود کردمنبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آمریکا و تنظیم تحریم هایی علیه روسیه به خاطر دخالت در انتخابات ریاست جمهوری”