آلفارومئو جیولیا در برابر جگوار XE و ب‌ام‌و سری ۳

دسته‌بندی نشده 60 دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
آلفارومئو جیولیا در برابر جگوار XE و ب‌ام‌و سری ۳

آیا فرزند جدید آلفارومئو می‌تواند در برابر ستاره‌هایی چون جگوار و ب‌ام‌و پیروز باشد؟

آلفارومئو راه خود را در دنیای سدان های اسپورت جذاب گم کرده بود. استفاده از طراحی دیفرانسیل جلو در دهه‌ی ۹۰ میلادی تعداد زیادی از طرفداران این برند را پراکنده کرد و از سوی دیگر کیفیت مورد سؤال و عدم اطمینان زیاد باعث شد این برند ایتالیایی در برابر رقبای گران‌بهای آلمانی حرف زیادی برای گفتن نداشته باشد.

Alfa Romeo Giulia vs Jaguar XE vs BMW 3 Series
آخرین تلاش این برند در بخش سدان های اجرایی کامپکت نیز مدل ۱۵۹ بی زرق‌وبرق بود که در سال ۲۰۱۱ تولیدش خاتمه یافت؛ اما حالا آلفا با دست‌پر بازگشته و جیولیای جدید قول داده که در صدر این کلاس قرار بگیرد. ظاهر صاف و صیقلی، کابین شیک و بازگشت به طراحی جذاب دیفرانسیل عقب به همراه آلایندگی کم و قیمت جذاب از ویژگی‌های شاخص سدان آلفاست.

هرچند پیش از باز کردن درب بطری نوشیدنی آلفا باید با یک جفت رقیب سرسخت روبرو شود. جگوار XE در حال حاضر مدل موردعلاقه‌ای است که ترکیبی از دینامیک رانندگی درگیر کننده، ظاهری زیبا و کابینی هوشمند را با هزینه‌های کم سواری ترکیب کرده است. ب‌ام‌و سری ۳ نیز با هیجان رانندگی، کیفیت ساخت بالا و استفاده‌ی روزمره همچنان به عنوان استاندارد این کلاس ایفای نقش می‌کند. آیا آلفارومئو جذابیت‌های زیادی برای غلبه بر رقبا دارد؟

شاخ‌به‌شاخ

آلفارومئو جیولیا

 • مدل: آلفارومئو جیولیا ۲.۲D 180 Speciale
 • قیمت: ۳۴۱۵۰ پوند
 • پیشرانه: ۴ سیلندر ۲.۲ لیتری دیزلی، ۱۷۸ اسب بخار
 • شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت: ۷.۱ ثانیه
 • مصرف سوخت: ۸ لیتر در هر صد کیلومتر
حتما بخوانید:   روزی که رئیس از دنده راست بلندشد/از شوخی‌های لاریجانی تا IQپزشکان

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia
آلفارومئو جیولیا اولین سدان جمع‌وجور برند پس از خاتمه‌ی تولید مدل ۱۵۹ در سال ۲۰۱۱ است.
این خودرو از زمان عرضه تنها با فرم بدنه‌ی سدان چهار درب در دسترس بوده و سه تریم استاندارد، سوپر و اسپچیاله برای آن قابل انتخاب هستند. پیشرانه‌ها نیز به نسخه‌های دیزلی ۲.۲ لیتری با قدرت‌های متفاوت ۱۴۸ و ۱۷۸ اسب بخاری و نسخه‌ی بنزینی توربوی ۲ لیتری با قدرت ۱۹۷ اسب بخاری محدود شده است. در بالاترین مدل شاهد نسخه‌ی کوادروفولیو با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۲.۹ لیتری ۵۰۳ اسب بخاری هستیم. هرچند مدل حاضر در تست از نوع دیزلی ۲.۲ لیتری اسپچیاله با بهای ۳۴۱۵۰ پوند بود.

نظر آزمایش‌کننده: برخی جزئیات دوست‌داشتنی در جیولیا وجود دارد. برای مثال فرمان سه پره‌ی نازک خودرو به خوبی با دستان راننده هماهنگ شده و چرم نرم آن احساس خوبی دارد.

جگوار XE

 • مدل: جگوار XE 2.0d R-Sport auto
 • قیمت: ۳۴۷۷۵ پوند
 • پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری دیزلی، ۱۷۸ اسب بخار
 • شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت: ۸.۲ ثانیه
 • مصرف سوخت: ۶.۳ لیتر در هر صد کیلومتر

Jaguar XE

Jaguar XE

Jaguar XE

Jaguar XE
جگوار یک نقش‌آفرین نسبتاً قدیمی در این کلاس است اما مدل XE این شرکت برای دومین سال پیاپی در میان برنده‌های خودروهای جدید ۲۰۱۶ بوده است.

سطح وسیعی از تریم ها و پیشرانه‌ها وجود داشته و مدل حاضر در تست از نوع R-Sport با پیشرانه دیزلی ۲ لیتری و بهای ۳۴۷۷۵ پوندی است. البته خودرویی که تصاویرش را ملاحظه می‌کنید نسخه فول Portfolio AWD است.

نظر آزمایش‌کننده: اگر دنبال خرج کمترین پول هستید می‌توانید نسخه‌ی ۲ لیتری دیزلی ۱۶۱ اسب بخاری را نیز در نظر بگیرید. با آلایندگی ۹۹ گرم در هر کیلومتر این خودرو مالیات کمتری را در پی خواهد داشت.

 • ب‌ام‌و سری ۳
 • مدل: ب‌ام‌و ۳۲۰d M Sport auto
 • قیمت: ۳۴۶۶۰ پوند
 • پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری دیزلی، ۱۸۷ اسب بخار
 • شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت: ۷.۱ ثانیه
 • مصرف سوخت: ۵.۳ لیتر در هر صد کیلومتر
حتما بخوانید:   غیبت سه ماهه کاسورلا

BMW 3 Series

BMW 3 Series

BMW 3 Series

BMW 3 Series
این خودرو به مدت بیش از ۴۰ سال نقش پررنگی در موفقیت کمپانی داشته و بازنگری سال پیش سری ۳ آن را برای شاخ‌به‌شاخ با رقبا آماده‌تر کرده است. ما در اینجا مدل محبوب ۳۲۰d با بهای ۳۴۶۶۰ پوند را تست کردیم.

نظر آزمایش‌کننده: مدل EfficientDynamics به همراه گیربکس اتوماتیک بهای ۳۲۲۲۰ پوندی دارد و آلایندگی آن در هر کیلومتر ۹۹ گرم است. بدین ترتیب بخش عمده‌ای از هزینه‌های مالیاتی مالک کاهش می‌یابد.

قضاوت نهایی

رتبه‌ی اول: جگوار XE
Jaguar XE

باز هم پیروزی دیگری برای جگوار XE در کلاس سدان های اجرایی جمع‌وجور. ظاهری صیقلی، کابینی شیک و تجربه‌ی رانندگی درگیر کننده به‌صورت استاندارد در همه‌ی مدل‌های XE وجود دارند درحالی‌که مدل R-Sport حتی گیرایی مسابقه‌ای بیشتری را به همراه آورده است. این خودرو به جاداری رقبای خود نیست اما این نقطه‌ضعف کوچک با هزینه‌های کم و تجهیزات استاندارد زیاد جبران می‌شود.

رتبه‌ی دوم: ب‌ام‌و سری ۳
BMW 3 Series

سری ۳ همیشه‌سبز این بار در رده‌ی دوم جای گرفته اما هنوز هم تجارب سواری و رانندگی ناب آن بدون رقیب است. کیفیت این خودرو در سطح بالایی بوده و سیستم اطلاعات سرگرمی فوق‌العاده‌ای دارد. فضای کابین نیز برای اکثر خانواده‌ها مناسب است. در این مقایسه سری ۳ به خاطر آلایندگی بالاتر و تجهیزات اندکی کمتر در رده‌ی دوم قرار گرفته است.

رتبه‌ی سوم: آلفارومئو جیولیا
Alfa Romeo Giulia

نباید قرار گرفتن آلفا در رده‌ی سوم را ناامیدکننده دانست زیرا این خودروی جادار و سریع شایسته‌ی تعاریفی است که درباره‌ی رقبا گفته می‌شود. این خودرو هزینه‌های کمی داشته و سواری آن خوب است. فقط به خاطر اینکه کاملاً به اندازه‌ی حریفان سواری درگیر کننده‌ای نداشته و سواری آن سفت است و سیستم اطلاعات سرگرمی ضعیفی دارد به این رتبه بسنده کرده است.

جگوار XE 2.0d R-Sport auto

ب‌ام‌و سری ۳ M Sport auto

آلفارومئو جیولیا ۲.۲D 180 Speciale

قیمت مدل تست شده (پوند)۳۴۷۷۵۳۷۶۸۵

۳۵۹۹۵

طول/عرض/ارتفاع (میلی‌متر)

۴۶۷۲/۱۹۶۷/۱۴۱۶۴۶۳۳/۱۸۱۱/۱۴۲۹

۴۶۴۳/۲۰۴۶/۱۴۳۶

پیشرانه

۴ سیلندر خطی، ۱۹۹۹ سی‌سی۴ سیلندر خطی، ۱۹۹۵ سی‌سی

۴ سیلندر خطی، ۲۱۴۳ سی‌سی

قدرت (اسب بخار)

۱۷۸۱۸۷

۱۷۸

گشتاور (نیوتون متر)

۴۳۰۴۰۰

۴۵۰

گیربکس

۸ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل عقب۸ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل عقب

۸ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل عقب

حجم باک سوخت (لیتر)

۵۶۵۷

۵۲

ظرفیت محفظه بار (لیتر)

۴۵۵۴۸۰

۴۸۰

وزن خالص (کیلوگرم)

۱۵۶۵۱۵۰۵

۱۴۴۵

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت (ثانیه)

۸.۲۷.۱

۷.۱

حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)

۲۳۰۲۳۷

۲۳۰

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی (لیتر در هر صد کیلومتر)

۵.۱/۳.۷/۴.۲۵.۳/۳.۹/۴.۴

۵.۳/۳.۵/۴.۲


منبع: autoexpressمنبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آلفارومئو جیولیا در برابر جگوار XE و ب‌ام‌و سری ۳”