آغاز مذاکرات فدراسیون والیبال با سه گزینه تازه

دسته‌بندی نشده 52 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
آغاز مذاکرات فدراسیون والیبال با سه گزینه تازه

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا داورزنی درباره آخرین شرایط گفتگو با گزینه های هدایت تیم ملی والیبال گفت: شب گذشته آخرین گفتگو را با رادوستین استویچف انجام دادیم و این مربی پافشاری داشت که «من برای سکو می جنگم و وقتی مسئولیتی را می پذیرم باید باور داشته باشم که روی سکو می روم».

وی تصریح کرد: استویچف حدود یک ماه والیبال ایران را بررسی کرد و در نهایت به این اعتقاد رسید که با توجه به شرایط موجود نمی تواند در رقابت‎های پیش رو بر روی سکو برود. به همین دلیل مسئولیت این تیم را نپذیرفت.

رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری اهداف چهار ساله آینده که قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک است، گفت: این مربی بلغاری نیز نگران بود که با والیبال ایران نتواند به این اهداف دست یابد و به همین دلیل مسئولیت را نپذیرفت.

داورزنی در تشریح اکثرا دلایل مخالفت استویچف برای پذیرش هدایت تیم ملی ایران گفت: این مربی پافشاری داشت مربیانی همچون خولیو ولاسکو روش آموزشی خوبی دارند، اما با توجه به شرایط تیم ملی ایران روش من متفاوت است و برای سکو می جنگم.

وی درباره برنامه های فدراسیون برای انتخاب سرمربی تازه گفت: بعد از اینکه هیات رئیسه فدراسیون والیبال مقرر کرد سرمربی تازه برای تیم ملی جذب کنیم، هشت گزینه مد نظر داشتیم که سه گزینه (برناردو رزنده، هیو مک کاچن، گلن هوگ) خودشان به نوعی برای آمدن به ایران مشکل کاری یا فامیلی داشتند.

رئیس فدراسیون والیبال اضافه کرد: مارسلو مندز نیز تا سال ۲۰۱۹ با تیم باشگاهی سادا کروزیرو قرارداد داشت و در شرایطش ادامه فعالیت با فدراسیون مغایر بود. با آناستازی، دی جورجی و استویچف نیز به توافق نرسیدیم و تنها گزینه باقی مانده از این هشت تن، بروتو است.

حتما بخوانید:   شرکت NEC مانیتور خمیده EX341R را برای مصارف سازمانی معرفی کرد

داورزنی پافشاری کرد: امروز از سه گزینه دیگر از جمله مائورو بروتو برنامه خواستیم تا بعد از بررسی برنامه ها در مورد آنان تصمیم گیری کنیم. چون پیشتر از بروتو نام برده شده اعلام کردیم، اما نام دو گزینه دیگر وقتی برنامه هایشان را دریافت کردیم، اعلام خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه به انتظارات مردم از والیبال ایران اشاره کرد و گفت: این رشته ورزشی علاقمندان بسیار زیادی دارد و توقعات مردم باید برآورده شود. مردم مطمئن باشند تمام تلاش خود را برای انتخاب بهترین فرد به عنوان سرمربی تیم ملی کشور خواهیم کرد تا بتوانیم در المپیک ۲۰۲۰ به مرحله پایانی (چهار تیم برتر) صعود کنیم.

وی با یادآوری برخی شرایط فدراسیون برای انتخاب سرمربی گفت: به دنبال مربیانی هستیم که سابقه درخشان در المپیک، لیگ جهانی و مسابقات والیبال قهرمانی جهان داشته باشند. لهستان نیز برای انتخاب مربی ۱۵ گزینه مدنظر داشت و بعد از بررسی برنامه های آنان با یک گزینه به توافق رسید.

داورزنی پافشاری کرد که انتخاب سرمربی کار ساده ای نیست و باید فاکتورهای متعددی را مد نظر داشته باشیم. وی گفت: کشورهای روسیه و فرانسه نیز هنوز با کسی به توافق پایانی نرسیدند و این موضوع نشان می دهد که انتخاب سرمربی پروسه ای زمان بر است، اما فدراسیون والیبال تلاش می کنند که هر چه زودتر این مسیر به پایان برسد.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آغاز مذاکرات فدراسیون والیبال با سه گزینه تازه”