آزمون‌های زمستانی نسل تازه آئودی A8

دسته‌بندی نشده 50 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
آزمون‌های زمستانی نسل تازه آئودی A8

پرچم‌دار اینگولشتات هم‌اکنون تحت آزمایش‌های پایانی بوده و سال آینده برای رقابت با ب‌ام‌و سری ۷، فیس‌لیفت مرسدس بنز S کلاس و نسل تازه لکسوس LS معرفی خواهد شد

ماه آینده نسل تازه لکسوس LS در رسماً در نمایشگاه دیترویت رونمایی خواهد شد و این یعنی نسل فعلی آئودی A8 به قدیمی‌ترین خودرو در کلاس سدان‌های فول سایز لوکس تبدیل خواهد شد؛ اما خبر خوب اینکه آئودی هم‌اکنون در حال انجام آزمون‌های پایانی بر روی نسل تازه سدان پرچم‌دار خود است و حالا نیز کاروانی در برگیرنده سه A8 تازه با پوشش‌های استتاری به همراه یک A8 قدیمی دیده شده است که نشان می‌دهد آئودی در حال انجام آزمون‌های پایانی زمستانی بر روی نسل تازه این سدان لوکس است.

با اینکه استتار بسیار می‌توان تا اندازه ای به طراحی نسل تازه A8 تازه پی برد. همچنین انتظار می‌رود طراحی آن به کانسپت پرولوگ که دو سال پیش رونمایی شد شباهت داشته باشد. با توجه به اظهارات جاسوسان، تغییر بزرگی در ابعاد نسل تازه A8 روی نخواهد داد اما انتظار می‌رود فاصلهٔ محوری آن کمی اکثرا باشد که مایه ارائۀ فضای پای بیشتری برای سرنشینان عقب خواهد شد. نسل تازه A8 به همراه نسل تازه مدل‌های A7 و A6 اولین محصولات آئودی هستند که توسط طراح تازه این شرکت «Marc Lichte» و تیم او طراحی خواهند شد. وی که جایگزین «Wolfgang Egger» شده است، وعدهٔ ارائهٔ یک زبان طراحی تازه را برای آئودی داده است.

2018-audi-a8-spy-photo6

با توجه به چیزهایی که تاکنون به وسیلۀ تصاویر جاسوسی از طراحی نسل تازه آئودی A8 فهمیده‌ایم، این خودرو در بخش طراحی بیرونی تغییرات چندان زیادی را نسبت به نسل کنونی تجربه نکرده و کماکان فرم ساده و محافظه‌کارانۀ خود را حفظ کرده است. بااین‌وجود در حال آماده قادر به تشخیص یک جلوپنجرهٔ ذوزنقه شکل زاویه‌دارتر، چراغ‌های جلوی نوین و چراغ‌های عقب کشیده‌تری هستیم. همچنین سقف نیز کمی اکثرا به سمت عقب خودرو متمایل شده است درحالی‌که پنجره‌ها و شیشهٔ عقب استتار شده و داشبورد هم با پارچه‌ای پوشیده شده است.

حتما بخوانید:   مؤسس گوگل به تجمع اعتراضی ضد ترامپ در فرودگاه سن فرانسیسکو پیوست

2018-audi-a8-spy-photo5

در بخش درونی نیز انتظار می‌رود که A8 تازه ترقی قابل‌توجهی را نسبت به نسل فعلی تجربه کند. بنا بر گزارش ها، در نسل تازه A8 از یک صفحه‌نمایش OLED برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی استفاده خواهد شد که قابلیت کنترل از طریق تشخیص حرکت دست را خواهد داشت. همچنین یک سیستم اطلاعاتی-سرگرمی تازه نیز برای این سدان لوکس تدارک دیده شده است. به‌احتمال‌بسیار یک صفحه آمپر تمام دیجیتالی به‌چهره استاندارد برای تمامی تیپ‌های A8 تازه ارائه خواهد شد درحالی‌که خریداران می‌توانند با پرداخت مبلغی اضافه سیستم پیشرفتهٔ traffic-jam pilot را سفارش دهند که A8 را تا سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت به‌چهره اتوماتیک می‌رانَد.

2018-audi-a8-saloon-carscoops

A8 تازه بر روی پلت‌فرم MLB ساخته خواهد شد که در نسل دوم Q7 هم بکار رفته است؛ بنابراین انتظار می‌رود این سدان لوکس آلمانی از طریق یک رژیم غذایی سخت به میزان قابل‌توجهی وزن کم کرده و تا ۲۰۰ کیلوگرم سبک‌تر شود. A8 با این رژیم کاهش وزن افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد را هدف قرار داده است. به همین دلیل قرار است پیشرانهٔ ۶ لیتری W12 بای‌توربوی تازه گروه فولکس‌واگن که در بنتلی بنتایگا مورداستفاده قرار گرفته است، به‌عنوان جایگزینی برای پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 بای‌توربو در مدل اسپرت S8 بکار گرفته شود.

2018-audi-a8-spy-photo3

همچنین با توجه به وعده‌های سبز گروه فولکس‌واگن، به‌احتمال‌بسیار حداقل ساخت یک نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی از آئودی A8 هم در دستور کار قرار دارد. آئودی تأیید کرده است که نسل تازه A8 در سال ۲۰۱۷ معرفی خواهد شد اما حرفی از تاریخ دقیق و محل رونمایی این خودرو به بین نیاورده است. بااین‌حال شاید A8 در خانهٔ خود یعنی در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۷ رونمایی شود. همچنین انتظار می‌رود فروش این پرچم‌دار ارباب حلقه‌ها اواخر سال ۲۰۱۷ یا اوایل سال ۲۰۱۸ آغاز گردد.منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آزمون‌های زمستانی نسل تازه آئودی A8”