سیستم آئرودینامیک فعال پیشرفته لامبورگینی پرفورمنته

لامبورگینی 101 دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۶ رضا حیدرزاده
سیستم آئرودینامیک فعال پیشرفته لامبورگینی پرفورمنته

یکی از چندین تردستی لامبورگینی که در اوراکان پرفورمنته بکار رفته تا این سوپر اسپورت بتواند در جهنم سبز رکوردشکن باشد، سیستم آئرودینامیک فعال جدید Aereodinamica Lamborghini Attiva است. در ویدئویی جدید، این خودروساز ایتالیایی توضیحی شفاف‌تر درباره‌ی چگونگی کمک این تکنولوژی پیشرفته به حرکت سریع‌تر خودرو در پیست داده است، در ادامه با جورواجور همراه باشید

 لامبورگینی پرفورمنته
ALA در اوراکان پرفورمنته از دو عنصر آئرودینامیکی فعال تشکیل شده است. اولین جزء یک گودگی در بخش جلو و دیگری تنظیم کننده‌ی جریان باد در بال عقب می‌باشد. زمانی که راننده پدال گاز را برای رسیدن به حداکثر سرعت می‌فشارد، سیستم این اجزا را برای به حداقل رساندن درگ به حال آماده‌باش درمی‌آورد. زمانی که خودرو می‌خواهد بایستد، عناصر یاد شده در موقعیتی قرار می‌گیرند که نیروی رو به پایین به حداکثر برسد.

 لامبورگینی پرفورمنته
البته سیستم ALA در واقع به سادگی خاموش یا روش نمی‌شود. زمانی که راننده در حال عبور از پیچ است، عناصر آئرودینامیکی می‌توانند به منظور تولید داون فورس بیشتر در چرخ‌های داخلی پیچ و برای بهبود کشش تنظیم شوند.

 لامبورگینی پرفورمنته
سیستم پیشرفته‌ی ALA در حال حاضر منحصراً در اوراکان پرفورمنته عرضه شده و احتمالاً در مدل اسپایدر نیز نصب خواهد شد. هرچند، نوآوری‌های عملکردی لامبورگینی در طول زمان به دیگر مدل‌ها نیز سرایت می‌کند بنابراین ممکن است نسخه‌های آینده‌ی اوراکان نیز از این سیستم بهره‌مند گردند.

 لامبورگینی پرفورمنته
علاوه بر سیستم ALA، اوراکان پرفورمنته به‌طور وسیعی از کمپوزیت فیبر کربنی لامبورگینی استفاده کرده است. این ماده که اولین بار در مدل تولید محدود سستو المنتو بکار رفته به روش ساخت آسان‌تر مواد سبک‌وزن اشاره دارد. با استفاده از این روش و مواد شاهد کاهش وزن ۴۱ کیلوگرمی اوراکان پرفورمنته نسبت به مدل استاندارد هستیم.

حتما بخوانید:   لامبورگینی اونتادور S مدل ۲۰۱۷

 لامبورگینی پرفورمنته
استفاده از قدرتمندترین پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر لامبورگینی نیز قطعاً به ثبت بهترین رکورد پرفورمنته کمک کرده است. این پیشرانه‌ی ۵.۲ لیتری قدرت ۶۳۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۰۰ نیوتون متری دارد. این نیروی عظیم از طریق گیربکس ۷ سرعته ی دوکلاچه بسته به حالت رانندگی به هر چهار چرخ انتقال می‌یابد.


اوراکان پرفورمنته با تمامی ریزه‌کاری‌های پیشرفته‌ی خود از تابستان سال جاری و با بهای ۲۷۴۳۹۰ دلار در آمریکا، ۱۹۵۰۴۰ یورو در اروپا و ۱۷۳۲۷۱ پوند در بریتانیا فروخته خواهد شد.

 

منبع پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سیستم آئرودینامیک فعال پیشرفته لامبورگینی پرفورمنته”